top of page

İşitme Engelilere yönelik Dalış Eğitimi

 

İşitme Engellilere yönelik Dalış EğitimiTürkiye’nin %1,8’i işitme engelli bireylerimizden oluşmaktadır. Dünya genelinde ise bu sayı 600 Milyondur. Türk İstatistik Kurumu’nun yapmış olduğu araştırma sonuçlarına göre işitme engelli bireylerin % 85,3 ü sosyal yardım ve desteklerin arttırılmasını istemektedir. İşitme engelli bireylerimizin karşılaştıkları sorunların en önemlisi iletişim kaynaklıdır. Pek çok konuda işaret dili tercümanlarıyla iletişim sorunları çözülmeye çalışmaktadır.

 

Ülkemizde bedensel, görme ve işitme engellilerle yapılan açık deniz tüplü dalışlar (scuba), havuz dalışları ile sınırlı kalmıştır. İşitme Engellilerin, dalış kulübümüze gelen talep ve isteklerinden yola çıkarak 2013 yılında ilk işitme engelli dalıcımız, teorik ve pratik çalışmalarda başarılı olmuş ve sertifika almaya hak kazanmıştır.
 

Birçok spor dalında başarılarla ödüllendirilen İşitme Engelli bireylere sualtı dünyasının kapılarını açmak, dalış sporunda yeteneklerini geliştirmelerine imkan sağlamak, engellerle mücadele etmek ve istihdam alanı sağlayabilmek amaçlarımızdandır.

 

Dalış sertifikalı İşaret Dili eğitmenlerimiz, iletişim kaynaklı engellerin aşılmasında bizlerle birliktedir.

Engelsiz yaşam alanı yaratma amacıyla destek aldığımız sevgili DEM Derneği’ ne de teşekkürlerimizi sunarız.

 

İki Dünya tek dil. Sualtında engelsiz iletişim..

  Sık Sorulan Sorular                            

  Müşteri Hizmetleri                     Teslimat ve Kargo                        İletişim                                
Ödeme                    Ticari Ünvan               Üyelik
 

bottom of page